Založ si blog

Človek sedí v prezidentskom kresle s rovnakým nedostatkom šťastia. Staré podobenstvo o zmysle života.

Materiálny svet vždy nájde spôsob ako môže niekoho oklamať, pretože tento svet je jeho domovom. Človek je tu na návšteve. Tento svet je dočasný, len ilúzia, kde sa každý jedinec snaží nájsť svoje šťastie. V rôznych obdobiach vládne rôzna ilúzia tohoto šťastia.

Dnes je to móda peňazí. Veľa ľudí si myslí, že trošku zarobia a nakoniec dosiahnu vytúžené šťastie. Peniaze človek zarobil a na duši ostáva stále smutno.

Snaží sa zarobiť viac a viac, zbohatnúť, možno vtedy príde ozajstné šťastie…no opäť, vo vnútri niečo chýba. Potom si človek myslí, keď bude mať naozajstnú moc, tak to je ono, skutočné šťastie. Moc má už v rukách, ale šťastie neprišlo.

A čo keď skúsi prezidentské kreslo, myslí si človek, možno mi to prinesie uspokojenie. Nakoniec človek sedí v prezidentskom kresle s rovnakým nedostatkom šťastia a uvedomuje si, že celé jeho úsilie bolo marné. Žiadna cesta mu nepriniesla tak dlho očakávané šťastie. Pretože ozajstné šťastie človek môže nájsť len vo vnútri seba, kedy žije v harmónii so svojou dušou a so svojím okolím.

Na túto tému existuje jedno jasné podobenstvo, skrátená verzia znie:

„Príroda sa nepýtala, keď privádzala človeka na svet, či chce dúšok života. No človek vyrástol a stal sa mysliacou bytosťou medzi takými, akým bol on sám. Keď chodil do materskej školy, chcel ísť čo najskôr do školy. Myslel si, že tam to bude predsa omnoho zaujímavejšie. Človek vyrástol a išiel do školy. Čoskoro bol ale sklamaný. Ukázalo sa, že v škole je život rovnako nudný, len sa k tomu objavili problémy.

A človek si praje, aby čo najskôr dokončil školu a išiel na vysokú školu. Tam je to totiž, podľa jeho názoru, ten pravý život. Dokončí školu a ide na vysokú školu. Život, o ktorom sníval, ale stále neprichádza, len problémov je stále viac.

Človek si myslí: dobre, nájdem si dobrú prácu a získam čo najlepšiu pozíciu, založím rodinu, potom budem žiť tak ako sa má. Uplynul nejaký čas a jeho zámery sa vyplnili. No skutočný život stále neprichádzal, stále tu boli nejaké starosti, nepretržitá rada nekonečných problémov.

Človek si myslí: v dôchodku už ale určite uskutočním všetky svoje priania. Dožil sa dôchodku, zostarol a nikto ho nepotreboval. Ukázalo sa, že smrť nebola ďaleko, že nestihol ani žiť, a že sny o šťastí zostali len snami. Život utiekol od materskej školy po dôchodok, no človek nepoznal, aký je ten – skutočný život. Ako prišiel holý na tento svet, tak aj odišiel, nič si so sebou neodniesol.

Príroda sa nepýtala, keď človeka odnášala na onen svet, či si chce dať ešte dúšok života.“

A ponaučenie je, že najväčší klam Materiálnej podstaty spočíva v tom, že sa snaží pred človekom skryť jeho skutočnú vnútornú duchovnú silu a to, že skôr alebo neskôr, ale raz určite nastane „tu a teraz“, keď umrie, nech už si robí akékoľvek plány do budúcna.

Zdroj: Anastasia Novych/Ezoosmóza

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Bytosti neviditelného světa

17.06.2022

Jednou mi začali do života přicházet stíny, bytosti neviditelného světa, které se skrze strach a jiné emoce a přání živí naší pránou (životní silou). Bylo to pro mě dost náročné období. Určitě se někdy stalo i vám, že jste se ráno probudili a cítili jste se jako vymačkaný citron. Ale díky Znalostem, uvedeným v knihách od Anastasie Novych a v pořadech s [...]

Sliač, referendum, urna

Referenda o predčasných voľbách by sa určite zúčastnilo 37,1 percenta ľudí

01.12.2022 22:46

Spolu 56 percent vyjadrilo pochybnosť o svojej účasti v referende alebo ju priamo odmietli.

HIV, AIDS

HIV je na vzostupe a zabíja aj na Slovensku. Môže za to hanba a predsudky

01.12.2022 21:31

Prečo v posledných rokoch výskyt HIV v Európe aj na Slovensku stúpa? Aké mýty a predsudky v spoločnosti pretrvávajú a aký vplyv na šírenie HIV má to, že predsudky majú často aj zdravotníci a lekári? (podcast)

Martin Klus

Klus požiada o ukončenie členstva v SaS, kritizuje návrh na odvolanie vlády

01.12.2022 21:07, aktualizované: 22:02

Poslanec predpokladá, že tak ako v roku 2012, aj teraz by SaS mala problém obhájiť svoju parlamentnú existenciu.

mh17

Verdikt v prípade zostrelenia letu MH17 je právoplatný, prokuratúra sa neodvolala

01.12.2022 20:02

Rusko akúkoľvek účasť na zostrelení letu MH17 popiera a odmieta žiadosti o vydanie osôb zodpovedných za celú tragédiu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 40334x
Priemerná čítanosť článkov: 1494x

Autor blogu