Založ si blog

Nadčasová múdrosť pod rúškom tajomstva odhalená.

Pamätáte sa na Malého princa? Antoine de Saint-Exupéry mu vložil do úst nadčasovú múdrosť. Zvolil si rozprávku, žáner, ktorý nikoho neurazí, no k vnímavým čitateľom donesie podstatu: „Tu je to moje tajomstvo, úplne prosté: správne vidíme iba srdcom, čo je dôležité, je očiam neviditeľné.“ 

Minule som otvorila Malého princa. Pri jeho listovaní som si spomenula na Ježiša. Tiež vravel v podobenstvách a inotajoch. Kto chcel, pochopil jeho posolstvo. Sama som bola vychovávaná v silno katolíckej rodine. Nebolo to ani dobré, ani zlé. Bolo to také, aké to bolo. Milovala som Ježiša. Triliónkrát som si položila otázku, či by som ho spoznala, keby sa zrazu zjavil uprostred nášho mesta. Na prvý pohľad obyčajný človek. Nežil v jednoduchej dobe a ani v súčasnosti by to nemal úplne jednoduché. Keď žil, spoznala ho len hŕstka. Do konca s ním vydržali len jedinci. Milovaná Mária Magdaléna, a ľudia, ktorí cítili, Kto sa ukrýva v smrteľnom tele.

Skúsila som pátrať po živote Mohameda. Na Wikipédii toho nie je veľa, no verím, že sa mi podarí nájsť jeho životopis. Tiež nemal jednoduchý život. Narodil sa do neľahkej doby, aby opäť obnovil Pravdu prinesenú Ježišom. 

Vraví sa, že Budha, keď dosiahol osvietenie, týždeň nepovedal ani slovo. Nevedel, ako preniesť to, čo sa nedá opísať slovami, do slov. Veď Pravda je za hranicami slov. Je ju možno uvidieť len srdcom, vnútornými očami. Budha však dokázal zapáliť milióny ľudí. Rovnako ako aj Ježiš a Mohamed. 

Dnes, 20. marca 2021 je dôležitý deň v histórii ľudstva. Za chvíľku sa začne konferencia O čom snívali Proroci? Ľudia z rôznych krajín, náboženstiev, národností a časových pásiem sa spoja v jeden okamih. Aby očistili Pravdu prinesenú Prorokmi od nánosov špiny. Pretože Pravda je len Jedna. Je načase, aby vyšla na svetlo. 

Kvítek Země

26.10.2023

Jen tak být v tiché (přesto tak živé) přítomnosti a s dětskou důvěrou se obrátit na Něj. Víš, že teď a tady to být dokonalejší nemůže, protože jsi s Ním. Vnímáš, že čas je skutečně relativní pojem. Cítíš, že Jeho Duch je všudepřítomný. Ve vánku, který si ti hraje s vlasy, v něžnosti jemných lučních kvítků, hřejivých dotecích paprsků, ve [...]

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Hizballáh zaútočil kaťušami na Izrael. Mieril na delostrelecké pozície

12.04.2024 23:26

Iránom podporované libanonské hnutie uviedlo, že išlo o odvetu za izraelské údery na juhu Libanonu.

Transgender /

Nemecko schválilo zákon, ktorý uľahčuje zmenu krstného mena a rodovej identity

12.04.2024 22:29

Zmeny sa týkajú predovšetkým transrodových, intersexuálnych a nebinárnych osôb, z ktorých mnohé sa zasadzovali za tieto reformy.

Election 2024 Trump

Trump zradil Ukrajincov. Myslí si, že časť ich štátu by mala patriť Putinovi

12.04.2024 21:50

Bývalá poradkyňa Donalda Trumpa tvrdí o americkom exprezidentovi, že sa nevedel zmieriť s tým, že Ukrajina je suverénny štát.

jadrová zbraň strela nuclear

Rusko oznámilo test medzikontinentálnej rakety. Podľa Moskvy bol úspešný, o aký typ rakety išlo, neprezradila

12.04.2024 21:04

Raketu alebo stopy po nej zaznamenali obyvatelia Volgogradskej, Astrachanskej alebo Orenburskej oblasti na juhu Ruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 47402x
Priemerná čítanosť článkov: 1693x

Autor blogu