Založ si blog

Najdôležitejšia je tvoja reakcia

Ocitla som sa v kúpeľoch, absolútne mimo zóny komfortu, v situácii, ktorú som doposiaľ nepoznala. Každý deň prichádza tisíce situácií, maličkosti, ktoré ma môžu vytrhnúť zo stavu vnútorného šťastia. Ale nemusia.

Je to len na mne. Voľba, ktorá určuje osud každého z nás. Stačí len zostať v tom stave, ktorý je tak známy už od detstva. Potom sa aj to, čo na prvý pohľad vyzerá všelijako, rieši ľahko a hladko. Akosi sa nechce venovať pozornosť drobným provokáciám, pretože tie majú našťastie krátku trvanlivosť. Sú iluzórne a prchavé, a keď od nich odvrátiš pozornosť, miznú. 

10% je samotná udalosť, 90% je tvoja reakcia na túto udalosť. Veľmi mi pomáha veta z relácie V hľadaní seba, ktorú môžete nájsť na allatra.tv. Často si na ňu spomeniem. Aj vtedy, keď mi niekto obsadí miesto pri stole, či zoberie posledný kúsok koláča rovno pred očami. Svet sa nezrúti.  S humorom a s láskou sa rieši všetko. 

Deti to (ešte) vedia

Deti na to ešte nezabudli. Vidno to na ich bezprostrednom konaní. Vedia sa skamarátiť za dve minúty so všetkými navôkol. Keď niečo chcú, spýtajú sa priamo. Nechodia okolo horúcej kaše. 

Idem sa prejsť. Pozorujem mamu, môže byť v mojom veku. Pred sebou tisne na vozíčku hendikepovaného syna. Nerozpráva, len vydáva zvuky. Mama ho pozná a usmeje sa naňho: “Pekný vtáčik, však?” so ženou sa nám stretnú pohľady. Usmejeme sa a som vďačná, že sa naše cesty stretli aspoň na maličký okamih.

Stretávam staručkú pani. Telo jej už vôbec neslúži, no napriek tomu sa snaží prejsť sa s pomocou francúzkych barlí po kúpeľnom meste. Každý krok jej spôsobuje námahu. Vyobliekala sa, dala si klobúčik a teší sa zo života. Akoby si bola vedomá vzácnosti každého okamihu, ktorý tu žijeme. Preto je tak nádherné tešiť sa zo života a netrápiť sa kvôli maličkostiam. Láska je všetko, čo po nás ostane. Jej sila sa prejavuje v konaní. 

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Bytosti neviditelného světa

17.06.2022

Jednou mi začali do života přicházet stíny, bytosti neviditelného světa, které se skrze strach a jiné emoce a přání živí naší pránou (životní silou). Bylo to pro mě dost náročné období. Určitě se někdy stalo i vám, že jste se ráno probudili a cítili jste se jako vymačkaný citron. Ale díky Znalostem, uvedeným v knihách od Anastasie Novych a v pořadech s [...]

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

F-4 (Phantom)

V Grécku sa zrútila stíhačka F-4, jeden z pilotov zahynul

30.01.2023 18:52

Stroje americkej výroby, ktoré sa označujú aj názvom Phantom, patria k najstarším v arzenáli gréckej armády.

Ukrajinskí dobrovoľníci na vojenskom výcviku v Británii. Navštívil ich Ben Wallace

Varovanie amerického generála: Briti už nemajú špičkovú armádu ako USA či Rusko

30.01.2023 18:45

Britská armáda už nenesie štatút prvotriednej armády ako tá americká, ruská alebo francúzska, varoval Bena Wallacea nemenovaný americký generál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 41031x
Priemerná čítanosť článkov: 1520x

Autor blogu