Založ si blog

Najstrašnejšie je, keď človek prežil svoj život v iluzórnom bezvedomí tohto sveta, a nič nepochopil.

Živočíšna podstata sa neštíti ničoho, využíva celý svoj „arzenál“. A tým sú v prvom rade agresia a útoky. Preto je dnes veľmi dôležité si vybrať, ktorou časťou v nás sa budeme riadiť. Tou dobrou silou, ktorá ide od duše alebo živočíšnym princípom? 

Je to hľadanie slabého miesta v človeku, kde je ho možné v myšlienkach „uhryznúť“, emocionálne „udrieť“ alebo len jednoducho zviesť ďalšou „sladkou“ ilúziou. Neustále človeku vnucuje nové šablóny alebo aktivuje staré. Živočíšna podstata – to je diktatúra mŕtvoly! 

Ako sa hovorí, pre každého mŕtveho je zem hrobom. Všetko, čo si človek v tomto materiálnom svete želá, je skutočne dočasné a smrteľné…

Živočíšna podstata je vynaliezavá vo svojich rozmanitých úskokoch. 

Ak sa človek nevyzná vo svojom vnútri, je mu v tomto živote veľmi ťažko a po ňom ešte ťažšie. A nie je to ani tak záležitosť vonkajších podmienok, ale ľudskej voľby. 

Život letí veľmi rýchlo. 

A to najstrašnejšie v existencii človeka nie je smrť tela. Najstrašnejšie je, keď človek prežil svoj život v iluzórnom bezvedomí tohto sveta, a nič nepochopil, jeho Osobnosť sa duchovne nerozvinula. Vtedy sa mu stane absolútne neodvrátiteľné: tu si sa trápil v priebehu života, ale tam budeš trpieť celé veky a pritom už nič nebudeš môcť zmeniť, pretože nástroje, tie už nemáš, na rozdiel od tej Osobnosti, ktorá je v tele. 

Pre subosobnosť ( stav človeka po smrti, ktorý sa nestihol spasiť) je taký stav to isté, čo pre hladného človeka stáť a vidieť za sklom hojnosť najrôznejšieho jedla, no dostať ho nemôže. Veď jedlo je tu, tak blízko, no sklo mu bráni v tom, aby si ho vzal. 

Vtedy sa z egoizmu subosobnosti začínajú sypať otázky typu: „Za čo?! Veď som bol taký dobrý!“ Nuž preto, že si si vyberal momentálne pôžitky, materiálne hodnoty namiesto Večnosti. Preto, že si v myšlienkach tajne bažil po moci nad druhými, lahodil svojej Živočíšnej podstate a konal proti Svedomiu. Preto, že si každý deň premárnil ako v skutkoch, tak aj v myšlienkach na svoj egocentrizmus. A takých „preto“ je množstvo vo všetkých dňoch tvojho krátkeho života, nech sa pozrieš kamkoľvek…

Zdroj: kniha AllatRa

Kvítek Země

26.10.2023

Jen tak být v tiché (přesto tak živé) přítomnosti a s dětskou důvěrou se obrátit na Něj. Víš, že teď a tady to být dokonalejší nemůže, protože jsi s Ním. Vnímáš, že čas je skutečně relativní pojem. Cítíš, že Jeho Duch je všudepřítomný. Ve vánku, který si ti hraje s vlasy, v něžnosti jemných lučních kvítků, hřejivých dotecích paprsků, ve [...]

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 50586x
Priemerná čítanosť článkov: 1807x

Autor blogu