Založ si blog

Keď sa rozhodneš, nič ťa nezastaví

Spomínam si na obdobie môjho života, keď som zacítila silnú potrebu niečo zmeniť. Táto potreba pramenila z obrovského vnútorného smútku a pocitu nezmyselnosti života. 

V mojom okolí som pozorovala príklady rozvrátených vzťahov, náhlenia sa ľudí do práce a z práce. Akoby sa všetci hnali zarobiť peniaze, alebo premýšľali o tom, kde ich zohnať. A to všetko rýchlo a hneď, lebo včera už bolo neskoro. No zároveň som si uvedomila, že žijem rovnako ako všetci. Pochopila som to počas materskej. Bola som sama s dvomi deťmi, a niekde vo vnútri som cítila, že niečo v mojom živote nie je v poriadku. Nie, nebol to pocit absencie muža. Bolo to hlboké pocitové vnímanie toho, že to, ako žijem, ako žijeme všetci nie je to pravé orechové. Nie je to to, čo človeka napĺňa, obohacuje. Nie je to to, čo som očakávala od života, keď som bola malé dieťa. Keď som postupovala z triedy do triedy, mysliac si, že na konci, keď doštudujem začnem žiť svoj život. Život, v ktorom budem cítiť slobodu od rodičov, lásku, šťastie a radosť. 

A v tomto období mi toto pochopenie pomohlo odraziť sa od dna. Povedala som si, že neovplyvním to, ako sa správajú alebo ako konajú iní, ale môžem ovplyvniť to, ako sa budem správať a konať ja. A tak som začala od seba. Je zvláštne, ako sa nebadane začína meniť život človeka, keď sa pre niečo rozhodne. A ja som mala silnú túžbu. 

 Prvým krokom bola zmena myslenia. Myšlienky som sa snažila udržiavať na pozitíve. Pomáhala som tým, ktorí pomoc potrebovali a svoj život som sa rozhodla žiť tak, aby som neprežívala, ale naozaj žila. Spätne si uvedomujem, že ma napĺňal samotný proces konania, ktorý ma nesmierne obohacoval a začínala som sa cítiť vnútorne vyrovnaná a šťastná. Zlepšili sa mi vzťahy nielen v rodine, ale aj v okruhu, v ktorom žijem. 

 Som presvedčená, že ak sa človek rozhodne zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk, nič ho nezastaví, aby zmenil k lepšiemu nielen svoj život, ale aj životy ľudí okolo neho. Všetko sa začína konaním TU A TERAZ.

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Bytosti neviditelného světa

17.06.2022

Jednou mi začali do života přicházet stíny, bytosti neviditelného světa, které se skrze strach a jiné emoce a přání živí naší pránou (životní silou). Bylo to pro mě dost náročné období. Určitě se někdy stalo i vám, že jste se ráno probudili a cítili jste se jako vymačkaný citron. Ale díky Znalostem, uvedeným v knihách od Anastasie Novych a v pořadech s [...]

Belgicko Brusel Nôž Útok

Útok nožom na bruselskej stanici si vyžiadal troch zranených

30.01.2023 21:25

Podozrivý útočník je polícii známy pre svoje "psychické problémy".

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

F-4 (Phantom)

V Grécku sa zrútila stíhačka F-4, jeden z pilotov zahynul

30.01.2023 18:52

Stroje americkej výroby, ktoré sa označujú aj názvom Phantom, patria k najstarším v arzenáli gréckej armády.

Ukrajinskí dobrovoľníci na vojenskom výcviku v Británii. Navštívil ich Ben Wallace

Varovanie amerického generála: Briti už nemajú špičkovú armádu ako USA či Rusko

30.01.2023 18:45

Britská armáda už nenesie štatút prvotriednej armády ako tá americká, ruská alebo francúzska, varoval Bena Wallacea nemenovaný americký generál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 41033x
Priemerná čítanosť článkov: 1520x

Autor blogu