Založ si blog

Keď sa rozhodneš, nič ťa nezastaví

Spomínam si na obdobie môjho života, keď som zacítila silnú potrebu niečo zmeniť. Táto potreba pramenila z obrovského vnútorného smútku a pocitu nezmyselnosti života. 

V mojom okolí som pozorovala príklady rozvrátených vzťahov, náhlenia sa ľudí do práce a z práce. Akoby sa všetci hnali zarobiť peniaze, alebo premýšľali o tom, kde ich zohnať. A to všetko rýchlo a hneď, lebo včera už bolo neskoro. No zároveň som si uvedomila, že žijem rovnako ako všetci. Pochopila som to počas materskej. Bola som sama s dvomi deťmi, a niekde vo vnútri som cítila, že niečo v mojom živote nie je v poriadku. Nie, nebol to pocit absencie muža. Bolo to hlboké pocitové vnímanie toho, že to, ako žijem, ako žijeme všetci nie je to pravé orechové. Nie je to to, čo človeka napĺňa, obohacuje. Nie je to to, čo som očakávala od života, keď som bola malé dieťa. Keď som postupovala z triedy do triedy, mysliac si, že na konci, keď doštudujem začnem žiť svoj život. Život, v ktorom budem cítiť slobodu od rodičov, lásku, šťastie a radosť. 

A v tomto období mi toto pochopenie pomohlo odraziť sa od dna. Povedala som si, že neovplyvním to, ako sa správajú alebo ako konajú iní, ale môžem ovplyvniť to, ako sa budem správať a konať ja. A tak som začala od seba. Je zvláštne, ako sa nebadane začína meniť život človeka, keď sa pre niečo rozhodne. A ja som mala silnú túžbu. 

 Prvým krokom bola zmena myslenia. Myšlienky som sa snažila udržiavať na pozitíve. Pomáhala som tým, ktorí pomoc potrebovali a svoj život som sa rozhodla žiť tak, aby som neprežívala, ale naozaj žila. Spätne si uvedomujem, že ma napĺňal samotný proces konania, ktorý ma nesmierne obohacoval a začínala som sa cítiť vnútorne vyrovnaná a šťastná. Zlepšili sa mi vzťahy nielen v rodine, ale aj v okruhu, v ktorom žijem. 

 Som presvedčená, že ak sa človek rozhodne zobrať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk, nič ho nezastaví, aby zmenil k lepšiemu nielen svoj život, ale aj životy ľudí okolo neho. Všetko sa začína konaním TU A TERAZ.

Moje manželka je skvělá žena. Ale …

09.09.2021

… práce s počítačem jí nejde. Je to díky tomu, že převážně se ve svém životě věnovala šití, tedy manuální práci, a počítače nechávala v pozadí. Mě to rozčiluje, protože když se někdo vydá na cestu podnikání, což moje žena udělala, dle mé představy by měla zvládat práci na počítači. Ale ona ji nezvládá. Mám z toho takový pocit, [...]

Povedať „áno“…

16.08.2021

Povedať áno novým veciam, zážitkom, príležitostiam pre vnútorný rast. Moje ego má rado svoju zónu komfortu. Svoju posteľ, miesto pri stole, svoju šálku na kávu, hoci sú to len veci, ktoré dočasne používam. „Prídete k nám?“ spýtala sa ma sestra pred týždňom. Prvá reakcia vo mne bola jednoznačná: „Nie! Mám predsa toľko roboty! Nemôžem predsa strácať čas!“ [...]

Už dávno som sa tak nenasmiala…

15.08.2021

Akurát dnes som pochopila, aké dôležité je smiať sa. V práci som zastupovala vychovávateľov, ktorí si čerpajú dovolenku. Cez prázdniny zostali v zariadení štyria 17-roční chlapci. V to popoludnie sme sa rozhodli ísť na malý výlet do neďalekého mesta. Naspäť sme cestovali starým vlakom. Vošli sme do kupé. Boli tam staré klasické okná, ktoré sa dali stiahnuť, [...]

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti

NAKA, polícia, vyšetrovanie

Bývalý šéf vyšetrovateľov Šátek: Medzi policajtmi mohol byť legalizant SIS

17.09.2021 04:00

Podľa šéfa niekdajšieho Úrad boja proti korupcii Jozefa Šáteka je zainteresovanosť tajnej služby v kauze údajného manipulovania svedkov podozrivá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 23538x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu