Založ si blog

Už dávno som sa tak nenasmiala…

Akurát dnes som pochopila, aké dôležité je smiať sa. V práci som zastupovala vychovávateľov, ktorí si čerpajú dovolenku. Cez prázdniny zostali v zariadení štyria 17-roční chlapci.

V to popoludnie sme sa rozhodli ísť na malý výlet do neďalekého mesta. Naspäť sme cestovali starým vlakom. Vošli sme do kupé. Boli tam staré klasické okná, ktoré sa dali stiahnuť, a tak sme ich otvorili. Vonku pršalo, boli sme celí premočení, no nikomu z nás to nevadilo. Po chvíľke sme všetci vyšli na chodbu, kde sme pootvárali ďalšie okná. Vystrčili sme z okien hlavy a robili grimasy. Mávali sme rúškami a do toho pršal dážď. Robili sme na seba opičky a úplne nenútene a šťastne sme sa smiali. Cesta ubiehala v dobrej nálade a ja som si uvedomila, aké ľahké je byť šťastná a aké dôležité je smiať sa.

Už dávno som sa tak nenasmiala. A uvedomila som si, že nič netreba, vôbec nič v živote netreba. To čo som chápala bolo, že hlavný je môj  postoj k životu, nič iné. Stačí sa tešiť z úplnej maličkosti. Cítila som sa tak dobre a šťastne. Pozerala som sa na chlapcov a priala si, aby náš život bol ako táto chvíľa, veselý, aby plynul v radosti. A viem, že to tak môže byť.

Viem, že každý z nás vie, čo je to byť v okamihu šťastný, úprimne nenútene šťastný – len tak. A práve z takýchto okamihov pramení život každého z nás. Kedy vnímaš prítomný okamih, tešíš sa z neho a vieš, že nič nepotrebuješ. Že najdôležitejší je TVOJ POSTOJ K ŽIVOTU. Je to tak jednoduché. A rozhodnutie je iba na mne.   

A.

Kvítek Země

26.10.2023

Jen tak být v tiché (přesto tak živé) přítomnosti a s dětskou důvěrou se obrátit na Něj. Víš, že teď a tady to být dokonalejší nemůže, protože jsi s Ním. Vnímáš, že čas je skutečně relativní pojem. Cítíš, že Jeho Duch je všudepřítomný. Ve vánku, který si ti hraje s vlasy, v něžnosti jemných lučních kvítků, hřejivých dotecích paprsků, ve [...]

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

RNC,  Republikánsky národný výbor

Sídlo výboru republikánov evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou. Boli určené pre Trumpa

22.05.2024 23:10

Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

čln, dunaj, maďarsko

Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode na Dunaji, riadil opitý muž

22.05.2024 21:50

Maďarská polícia našla jedného z piatich nezvestných po tragickej zrážke motorového člna s výletnou loďou.

NATO, Ukrajina

Weimarský trojuholník: Nemecko, Francúzsko a Poľsko chcú byť základom obrany Európy pred Ruskom

22.05.2024 21:10

Nemecko, Francúzsko a Poľsko sa chcú stať hnacou silou európskeho bezpečnostného rámca, ktorý by dokázal odolávať hybridným hrozbám Ruska.

budova TASR tlačová agentúra SR

Poslanci zvolili troch nových členov Správnej rady Tlačovej agentúry SR

22.05.2024 20:56

Poslanci zvolili odborníka v oblasti práva, odborníka v oblasti ekonómie a odborníka v oblasti žurnalistiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 49323x
Priemerná čítanosť článkov: 1762x

Autor blogu