Založ si blog

Povedať „áno“…

Povedať áno novým veciam, zážitkom, príležitostiam pre vnútorný rast. Moje ego má rado svoju zónu komfortu. Svoju posteľ, miesto pri stole, svoju šálku na kávu, hoci sú to len veci, ktoré dočasne používam.

„Prídete k nám?“ spýtala sa ma sestra pred týždňom. Prvá reakcia vo mne bola jednoznačná: „Nie! Mám predsa toľko roboty! Nemôžem predsa strácať čas!“

Vedela som, čo mám urobiť. Stačí sa len držať vnútornej opory. Toho skutočného a živého, jedinej istoty, ktorá je vo mne bez ohľadu na to, kde sa nachádzam. „Jasné. Prídeme!“ odpovedám. Viem, že sa všetko poskladá. Už mám tú skúsenosť. Balím do kufra zopár veci pre mňa a dcérku, hodím tam aj notebook a sme pripravené vyraziť.

V rýchliku sme nastúpili do iného vozňa. Všade veľa ľudí, kufrov, hluku. No vzájomne bolo tak ľahké prekročiť vznikajúcu nervozitu. Keď sa nedalo pohnúť z miesta, obrátili sme to na žart. Mladí cestovali na dovolenku, babička za svojimi vnúčatami, ktorým chcela darovať obraz zabalený v starej deke. „Ani neviem, čo tu robím!“ priznal štýlovo oblečený pán v rokoch. Zasmiala som sa: „Veď ani ja!“ Stačil úsmev, a pokračovali sme v ceste do správneho vagónu.

V kupé nám dôchodkyňa rozprávala životný príbeh. Mnoho vecí by som už urobila inak. Viac by cestovala a menej by sa trápila pre deti. Pochopila, že život je cenný dar.
„Vy mladí sa len naháňate, neviete si užiť život. Ja som minule nastúpila do iného vlaku. Viezla som sa cez pol Slovenska. Netrápila som sa. Kde sa mám tak ponáhľať? Veď aj vnukom je to úplne jedno, či prídem o piatej večer alebo o siedmej. Zmení sa niečo? Nezmení!“ Teta ani netušila, ako jej rozumiem. Postavila som sa k oknu. Ponaťahovala som sa. Užívala si výhľad na krajinu po daždi. Z lesov stúpal opar. Spomenula som si na príbeh o najšťastnejšom človeku. Nájdete ho v knihe AllatRa. Keď vieš, že nič nepotrebuješ. Pretože všetko, čo potrebuješ, je v tebe. Presne tak som sa cítila.

Zdroj: A. Novych: AllatRa

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Bytosti neviditelného světa

17.06.2022

Jednou mi začali do života přicházet stíny, bytosti neviditelného světa, které se skrze strach a jiné emoce a přání živí naší pránou (životní silou). Bylo to pro mě dost náročné období. Určitě se někdy stalo i vám, že jste se ráno probudili a cítili jste se jako vymačkaný citron. Ale díky Znalostem, uvedeným v knihách od Anastasie Novych a v pořadech s [...]

Eduard Heger / Boris Kollár / Richard Sulík /

Cirkus pred hlasovaním o termíne predčasných volieb: Kollár jún nepretlačil, Sulík nechce obísť Matoviča

30.01.2023 20:30

Výsledok? Stretnutie sa nakoniec uskutočnilo, no dohoda na termíne sa nezmenila.

F-4 (Phantom)

V Grécku sa zrútila stíhačka F-4, jeden z pilotov zahynul

30.01.2023 18:52

Stroje americkej výroby, ktoré sa označujú aj názvom Phantom, patria k najstarším v arzenáli gréckej armády.

Ukrajinskí dobrovoľníci na vojenskom výcviku v Británii. Navštívil ich Ben Wallace

Varovanie amerického generála: Briti už nemajú špičkovú armádu ako USA či Rusko

30.01.2023 18:45

Britská armáda už nenesie štatút prvotriednej armády ako tá americká, ruská alebo francúzska, varoval Bena Wallacea nemenovaný americký generál.

Lynne Tracyová

Rusi sa vyzúrili na novej americkej veľvyslankyni: Vaše tanky zabíjajú

30.01.2023 17:16

Reuters pripomenul, že protesty sú v Rusku zakázané, pokiaľ ich nepodporujú úrady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 41030x
Priemerná čítanosť článkov: 1520x

Autor blogu