Založ si blog

Voľby alias stará hra na sľuby založená na viere ľudí.

Kým v minulosti skúsený človek, ktorý žil ako všetci, prakticky pomáhal spoločnosti svojimi znalosťami a individuálne pracoval s ľuďmi, tak v súčasnom svete žreci a politici okrem toho, že existujú oddelene od národa, tak sa ešte aj snažia upevniť svoju moc prostredníctvom nálad davu pomocou rozličných sľubov. Hoci v skutočnosti, ak preskúmame historické príklady aj spred tisíc rokov, nikto tieto sľuby nikdy nesplnil.
Pre žrecov a politikov je to všetko len stará hra na sľuby, založená na viere ľudí.

Jednoducho musíme pochopiť, prečo sa to deje, prečo sama spoločnosť podporuje tento proces a vždy znova stúpa na rovnaké hrable. Všetko je to predvídateľný proces, ak v spoločnosti dominuje spotrebiteľský formát myslenia. Čo sú to sľuby politikov a žrecov? Pre tých, čo sú pri moci, je to len metóda manipulovania masami, teda náladou v spoločnosti.
Zdôrazňujem, že je to hra na želania a smerovanie más, v ktorých sa šablóny myslenia formujú práve za pomoci masmédií, patriacich tým, ktorí sú pri moci.
Sľuby a uistenia politikov a žrecov pre masy – to je zjavný spotrebiteľský formát, ktorý nemá nič spoločné nielen so skutočnou duchovnosťou, ale ani s banálnym splnením toho, čo bolo sľúbené. To, čo masám nasľubovali, že im „bezplatne dajú, alebo poskytnú“, to už ľudia v duchu považujú za svoje a žijú touto ilúziou nádeje. Hovoríme tu výlučne o osobnom prospechu, ktorý zahŕňa ich materiálne záujmy. Žreci a politici poznajú tieto spotrebiteľské záujmy. Žreci a politici poznajú tieto spotrebiteľské želania ľudí a jednoducho manipulujú náladou más.

Napríklad, kým ľudia žijú nádejami, že žreci a politici budú plniť svoje sľuby, títo sa spokojne zaoberajú svojimi záležitosťami. Akonáhle v spoločnosti dozrieva nespokojnosť a ľuďom dochádza trpezlivosť, okamžite sa roztáča politické divadlo. V spoločnosti sa pomocou tých istých žrecov a politikov začína podnecovanie negatívnych nálad. Z ich kruhov sa šíria zvesti o tom, kto vlastne klame národ a je vinný za všetky nešťastia
(pričom sústreďujú hnev národa na nejakú určitú hŕstku politikov a žrecov), ktorí údajne neplnia svoje sľuby a koho slová sa rozchádzajú s činmi (a to ľudia vždy vnímajú ako zradu svojich potrieb).

V dôsledku toho tí, ktorí sú pri moci, pomocou masmédií rýchlo privádzajú masy do kritického bodu a prebieha emocionálny výbuch. Žreci a politici odstraňujú jedného svojho pešiaka, a na jeho miesto stavajú iného, ktorý sa začína presne takisto oháňať sľubmi a uisteniami pre národ, a tak si získava popularitu prostredníctvom viery samotných ľudí. A to isté vírenie myšlienok od Živočíšnej podstaty sa v ľuďoch opäť začína roztáčať v novom kruhu.

Zdroj: kniha AllatRa

Kvítek Země

26.10.2023

Jen tak být v tiché (přesto tak živé) přítomnosti a s dětskou důvěrou se obrátit na Něj. Víš, že teď a tady to být dokonalejší nemůže, protože jsi s Ním. Vnímáš, že čas je skutečně relativní pojem. Cítíš, že Jeho Duch je všudepřítomný. Ve vánku, který si ti hraje s vlasy, v něžnosti jemných lučních kvítků, hřejivých dotecích paprsků, ve [...]

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Ruský gubernátor okupovanej Záporožskej oblasti Jevgenij Balickij

Buď to, alebo ich pozabíjame. Ruský gubernátor obhajoval násilné deportácie Ukrajincov

22.02.2024 12:30

Balickij uviedol, že ruské okupačné úrady vyhostili veľký počet rodín, ktoré nepodporovali "špeciálnu vojenskú operáciu" čiže ruskú vojnu proti Ukrajine.

komár, malária, anopheles fenestus

Výskyt komárov neznamená automaticky šírenie ochorení. Bratislava chystá postreky

22.02.2024 12:23

Komár je len potenciálnym prenášačom, ale nie zdrojom nákazy.

Kuzminiv

Španielsko: Rusko si objednalo vraždu pilota, čo prešiel k Ukrajincom

22.02.2024 12:17

Španielske tajné služby obvinili Kremeľ z organizácie vraždy Maxima Kuzminova, ruského pilota helikoptéry, ktorý vlani prebehol na Ukrajinu.

Zochova, Bratislava, nehoda, zastávka

Bratislava plánuje na mieste Dědečkovej nehody zúžiť pruhy. Myslí si, že tým zvýši bezpečnosť

22.02.2024 11:51

Užšie jazdné pruhy majú vodičov psychologicky navádzať na pomalšiu jazdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 46156x
Priemerná čítanosť článkov: 1648x

Autor blogu