Založ si blog

Voľby alias stará hra na sľuby založená na viere ľudí.

Kým v minulosti skúsený človek, ktorý žil ako všetci, prakticky pomáhal spoločnosti svojimi znalosťami a individuálne pracoval s ľuďmi, tak v súčasnom svete žreci a politici okrem toho, že existujú oddelene od národa, tak sa ešte aj snažia upevniť svoju moc prostredníctvom nálad davu pomocou rozličných sľubov. Hoci v skutočnosti, ak preskúmame historické príklady aj spred tisíc rokov, nikto tieto sľuby nikdy nesplnil.
Pre žrecov a politikov je to všetko len stará hra na sľuby, založená na viere ľudí.

Jednoducho musíme pochopiť, prečo sa to deje, prečo sama spoločnosť podporuje tento proces a vždy znova stúpa na rovnaké hrable. Všetko je to predvídateľný proces, ak v spoločnosti dominuje spotrebiteľský formát myslenia. Čo sú to sľuby politikov a žrecov? Pre tých, čo sú pri moci, je to len metóda manipulovania masami, teda náladou v spoločnosti.
Zdôrazňujem, že je to hra na želania a smerovanie más, v ktorých sa šablóny myslenia formujú práve za pomoci masmédií, patriacich tým, ktorí sú pri moci.
Sľuby a uistenia politikov a žrecov pre masy – to je zjavný spotrebiteľský formát, ktorý nemá nič spoločné nielen so skutočnou duchovnosťou, ale ani s banálnym splnením toho, čo bolo sľúbené. To, čo masám nasľubovali, že im „bezplatne dajú, alebo poskytnú“, to už ľudia v duchu považujú za svoje a žijú touto ilúziou nádeje. Hovoríme tu výlučne o osobnom prospechu, ktorý zahŕňa ich materiálne záujmy. Žreci a politici poznajú tieto spotrebiteľské záujmy. Žreci a politici poznajú tieto spotrebiteľské želania ľudí a jednoducho manipulujú náladou más.

Napríklad, kým ľudia žijú nádejami, že žreci a politici budú plniť svoje sľuby, títo sa spokojne zaoberajú svojimi záležitosťami. Akonáhle v spoločnosti dozrieva nespokojnosť a ľuďom dochádza trpezlivosť, okamžite sa roztáča politické divadlo. V spoločnosti sa pomocou tých istých žrecov a politikov začína podnecovanie negatívnych nálad. Z ich kruhov sa šíria zvesti o tom, kto vlastne klame národ a je vinný za všetky nešťastia
(pričom sústreďujú hnev národa na nejakú určitú hŕstku politikov a žrecov), ktorí údajne neplnia svoje sľuby a koho slová sa rozchádzajú s činmi (a to ľudia vždy vnímajú ako zradu svojich potrieb).

V dôsledku toho tí, ktorí sú pri moci, pomocou masmédií rýchlo privádzajú masy do kritického bodu a prebieha emocionálny výbuch. Žreci a politici odstraňujú jedného svojho pešiaka, a na jeho miesto stavajú iného, ktorý sa začína presne takisto oháňať sľubmi a uisteniami pre národ, a tak si získava popularitu prostredníctvom viery samotných ľudí. A to isté vírenie myšlienok od Živočíšnej podstaty sa v ľuďoch opäť začína roztáčať v novom kruhu.

Zdroj: kniha AllatRa

Univerzálny jazyk? Láska!

29.06.2022

Každý deň používame mnoho slov. Ľudia po celom svete hovoria toľkými jazykmi a aby sa dorozumeli medzi rôznymi krajinami, musia ovládať ďalšie a ďalšie…a pritom, koľkokrát sú slová prázdne, nedokážu opísať nič z toho, čo v skutočnosti cítime, čo máme vnútri – to, na čom skutočne záleží. Používame množstvá slov, aby sme opísali [...]

Podobenstvo o najšťastnejšom človeku

24.06.2022

V jednej dedine žil Človek. Odlišoval sa od ostatných tým, že hoci aj bol chudobný, žil s radosťou a vždy nezištne pomáhal druhým ľuďom, čím len mohol: niekde slovom a niekde skutkom. Šli o ňom chýry, že keď zostane osamote, chváli Boha a úprimne Mu ďakuje za to, že ho obdarováva svojimi bohatými darmi. Tieto chýry sa doniesli až ku vznešenému žrecovi. I rozhodol [...]

Bytosti neviditelného světa

17.06.2022

Jednou mi začali do života přicházet stíny, bytosti neviditelného světa, které se skrze strach a jiné emoce a přání živí naší pránou (životní silou). Bylo to pro mě dost náročné období. Určitě se někdy stalo i vám, že jste se ráno probudili a cítili jste se jako vymačkaný citron. Ale díky Znalostem, uvedeným v knihách od Anastasie Novych a v pořadech s [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 41781x
Priemerná čítanosť článkov: 1547x

Autor blogu