Založ si blog

Najstrašnejšie je, keď človek prežil svoj život v iluzórnom bezvedomí tohto sveta, a nič nepochopil.

Živočíšna podstata sa neštíti ničoho, využíva celý svoj „arzenál“. A tým sú v prvom rade agresia a útoky. Preto je dnes veľmi dôležité si vybrať, ktorou časťou v nás sa budeme riadiť. Tou dobrou silou, ktorá ide od duše alebo živočíšnym princípom? 

Je to hľadanie slabého miesta v človeku, kde je ho možné v myšlienkach „uhryznúť“, emocionálne „udrieť“ alebo len jednoducho zviesť ďalšou „sladkou“ ilúziou. Neustále človeku vnucuje nové šablóny alebo aktivuje staré. Živočíšna podstata – to je diktatúra mŕtvoly! 

Ako sa hovorí, pre každého mŕtveho je zem hrobom. Všetko, čo si človek v tomto materiálnom svete želá, je skutočne dočasné a smrteľné…

Živočíšna podstata je vynaliezavá vo svojich rozmanitých úskokoch. 

Ak sa človek nevyzná vo svojom vnútri, je mu v tomto živote veľmi ťažko a po ňom ešte ťažšie. A nie je to ani tak záležitosť vonkajších podmienok, ale ľudskej voľby. 

Život letí veľmi rýchlo. 

A to najstrašnejšie v existencii človeka nie je smrť tela. Najstrašnejšie je, keď človek prežil svoj život v iluzórnom bezvedomí tohto sveta, a nič nepochopil, jeho Osobnosť sa duchovne nerozvinula. Vtedy sa mu stane absolútne neodvrátiteľné: tu si sa trápil v priebehu života, ale tam budeš trpieť celé veky a pritom už nič nebudeš môcť zmeniť, pretože nástroje, tie už nemáš, na rozdiel od tej Osobnosti, ktorá je v tele. 

Pre subosobnosť ( stav človeka po smrti, ktorý sa nestihol spasiť) je taký stav to isté, čo pre hladného človeka stáť a vidieť za sklom hojnosť najrôznejšieho jedla, no dostať ho nemôže. Veď jedlo je tu, tak blízko, no sklo mu bráni v tom, aby si ho vzal. 

Vtedy sa z egoizmu subosobnosti začínajú sypať otázky typu: „Za čo?! Veď som bol taký dobrý!“ Nuž preto, že si si vyberal momentálne pôžitky, materiálne hodnoty namiesto Večnosti. Preto, že si v myšlienkach tajne bažil po moci nad druhými, lahodil svojej Živočíšnej podstate a konal proti Svedomiu. Preto, že si každý deň premárnil ako v skutkoch, tak aj v myšlienkach na svoj egocentrizmus. A takých „preto“ je množstvo vo všetkých dňoch tvojho krátkeho života, nech sa pozrieš kamkoľvek…

Zdroj: kniha AllatRa

Moje manželka je skvělá žena. Ale …

09.09.2021

… práce s počítačem jí nejde. Je to díky tomu, že převážně se ve svém životě věnovala šití, tedy manuální práci, a počítače nechávala v pozadí. Mě to rozčiluje, protože když se někdo vydá na cestu podnikání, což moje žena udělala, dle mé představy by měla zvládat práci na počítači. Ale ona ji nezvládá. Mám z toho takový pocit, [...]

Povedať „áno“…

16.08.2021

Povedať áno novým veciam, zážitkom, príležitostiam pre vnútorný rast. Moje ego má rado svoju zónu komfortu. Svoju posteľ, miesto pri stole, svoju šálku na kávu, hoci sú to len veci, ktoré dočasne používam. „Prídete k nám?“ spýtala sa ma sestra pred týždňom. Prvá reakcia vo mne bola jednoznačná: „Nie! Mám predsa toľko roboty! Nemôžem predsa strácať čas!“ [...]

Už dávno som sa tak nenasmiala…

15.08.2021

Akurát dnes som pochopila, aké dôležité je smiať sa. V práci som zastupovala vychovávateľov, ktorí si čerpajú dovolenku. Cez prázdniny zostali v zariadení štyria 17-roční chlapci. V to popoludnie sme sa rozhodli ísť na malý výlet do neďalekého mesta. Naspäť sme cestovali starým vlakom. Vošli sme do kupé. Boli tam staré klasické okná, ktoré sa dali stiahnuť, [...]

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Týždeň mobility, bicykel

Namiesto áut kroky i cestovanie zadarmo

17.09.2021 05:00

Urobte 10-tisíc krokov a vyhrajte, alebo sa vyberte tatranskou električkou za polovičnú cenu. Začal sa Európsky týždeň mobility.

Preberanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana

Hurbanovu cenu dostali Feldek, Sabaka i Hegerová

17.09.2021 05:00

Ceny udeľujú za mimoriadny prínos v kultúrnej, spoločenskej i humanitnej oblasti

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 23541x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu